• 09901379584
  • خیابان قاآنی، پاساژ زمرد، طبقه اول، پلاک 124

استین گلاس و کاربرد آن در پنجره دوجداره

استین گلاس یک اثر هنری است که با کمک دست انجام می‌شود. در واقع این هنر دست ساخته‌ای است که از قرار گرفتن شیشه‌های رنگی در کنار یکدیگر و مجسم کردن نقوش زیبا ایجاد می‌شود. شیشه‌های رنگی توسط سیم‌های جدا کننده از جنس قلع، بندکشی می‌شوند و اشکال گوناگون را به وجود می‌آورند. شیشه‌های رنگی استین گلاس در انواع طرح‌ها و ضخامت‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان بیشترین شیشه مصرفی شیشه‌های ۳ میل اکراینی است.

شیشه استین گلاس یا استیند گلاس که گاهی به آن استند گلاس نیز گفته می‌شود، نوعی شیشه است که از چسباندن قطعات کوچک شیشه‌های رنگی به یکدیگر ساخته می‌شود. با مونتاژ و چسباندن تکه شیشه‌های رنگی به یکدیگر تصاویر و اشکال مختلف به وجود می‌آید که با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. در طول تاریخ، اصطلاح استین گلاس، منحصرا به پنجره مساجد، کلیسا، موزه‌ و دیگر بناها اشاره دارد.

اگرچه شیشه استین گلاس به طور سنتی در پانل‌های تخت و به عنوان پنجره، تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی امروزه تولیدات جدیدتر آن، شامل ساختارهای سه بعدی و مجسمه سازی نیز می‌شود. استفاده از استین گلاس امروزه گسترش پیدا کرده است، به گونه‌ای که آثار هنری ایجاد شده از شیشه بوسیله فلز را هم در بر می‌گیرد. از مهم‌ترینه این آثار می‌توان به شیشه‌های تولید شده توسط لوئیس تیفانی (Louis Comfort Tiffany) اشاره کرد.

استین گلاس و کاربرد آن در پنجره دوجداره
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.